KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114018

nr 1411 4018

Fritz Smedberg

(1900-1977), Sverige

Oljemålning, "Höstbjörk i Svartdal". Signerad, daterad 63. Olja på pannå, 36x45cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm

Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 augusti 2021
kl 18:45:02

16/8 13:28:23 1      Vinnande bud

Fritz Smedberg

Läs mer om Fritz Smedberg