KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114018
*
nr 1411 4018
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, "Höstbjörk i Svartdal". Signerad, daterad 63. Olja på pannå, 36x45cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 augusti 2021
kl 18:45:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 13:28:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Fritz Smedberg
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Läs mer om Fritz Smedberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fritz smedberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Fritz Smedberg
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Läs mer om Fritz Smedberg
nr 1411 4018
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, "Höstbjörk i Svartdal". Signerad, daterad 63. Olja på pannå, 36x45cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/8 13:28:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Fritz Smedberg
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.Läs mer om Fritz Smedberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fritz smedberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49